novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ByznysBrusel zablokoval transakce Rusů za zhruba 200 miliard eur

Brusel zablokoval transakce Rusů za zhruba 200 miliard eur

Belgie také zmrazila 2,7 miliardy eur v aktivech sankcionovaných Rusů.

Belgie od uvalení ekonomických sankcí na Rusko zablokovala transakce v hodnotě 196,4 miliardy eur a zmrazila 2,7 miliardy eur v aktivech sankcionovaných Rusů. Jak referuje zpravodajský web CNN, oznámil to belgický ministr financí Vincent Van Peteghem. Belgické ministerstvo financí uvedlo, že zmrazená aktiva patří 877 lidem a 62 subjektům, které jsou na evropském sankčním seznamu.

Na Slovensku končí další dodavatel energií. Co bude s klienty?
Kromě toho belgičtí celníci prohledali od uvalení sankcí i 23 191 kontejnerů v belgických přístavech. Během těchto kontrol bylo zjištěno porušení v případě tří kontejnerů, který obsahoval „luxusní výrobky“. V přístavu v Bruggách navíc čeká na kontrolu 1000 luxusních vozů. Jak dodává ministerstvo, jsou to zásilky ze zemí mimo EU pro ruské zákazníky a v době uvalení sankcí už byly na cestě.

„Finanční sankce vůči Rusku už dnes mají velký vliv,“ řekl Van Peteghem, ale varoval, že „ruský režim zjevně nezastavil brutální invazi a nelidské válečné scény“. \“Proto bychom neměli váhat a prosadit pátý balík sankcí,\“ dodal. Van Peteghem také vyzval všechny členské státy EU, aby velmi přísně dodržovaly opatření tak, jak to činí Belgie.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper