novinky

Jak se vyrábí etikety

Redakce doporučuje

Pomocí obyčejné etikety může společnost říci spotřebiteli o své značce, odlišit své produkty od ostatních, zdůraznit šetrnost k životnímu prostředí nebo status, upoutat pozornost a dokonce vést reklamní kampaně.

Každý výrobce myslí na design etiket a způsoby značení a balení zboží, protože to opravdu funguje.

Etikety se vyrábí z různých materiálů: matný, lesklý nebo pololesklý papír, termopapír, materiály PE, PP, PET, PVC, vlnitá lepenka a laminát. Každá z těchto možností má své výhody.

zdroj: https://pixabay.com/

Jak se vyrábí etikety

Díky modernímu vybavení je možné zaručit kvalitu hotových výrobků a rychlost tisku. Používají se k tomu běžné laserové tiskárny, ale pro hromadnou výrobu etiket se používají speciální rolovací stroje, protože tento způsob je ekonomičtější.

Obvykle se používají dva způsoby výroby štítků:

• Tisk listů. Probíhá tiskem listů různých formátů (například A4) na černobílé nebo barevné tiskárně. Tato metoda nabízí širokou škálu velikostí, ale je vhodná pouze pro výrobu malého počtu štítků.

• Výroba rolí. Tato metoda se používá u velkých sérií a je poměrně levná. Samotné role mohou být různé velikosti, což zajišťuje variabilitu jejich použití.

Termotransferový tisk se také někdy používá pro obyčejné bílé nebo předtištěné štítky.

Samotný výrobní proces se skládá z několika fází. Nejprve je příprava na tisk, která zahrnuje vytvoření layoutu dle požadavků tisku, lakování, ražby atp. Odsouhlasí se text a vykreslovací prvky štítku a obdrží pokyny pro provedení návrhu, po kterém přichází fáze přímého tisku.

Při výrobě etiket se používá vysoce kvalitní pigmentovaná barva s vytvrzováním ultrafialovým zářením. To zaručuje vysokou sytost odstínů. Moderní vybavení umožňuje plnit složité zakázky v krátkém čase, zlepšit kvalitu etiket a snížit množství výrobního odpadu.

Při výrobě etiket se složitým vícebarevným obrazem se někdy provádí dokončovací proces: ražba za tepla nebo za studena fólií nebo lakováním. Na papírových etiketách je možné reliéfní ražbu, která dodá obrázku reliéf a barevný kontrast. To vše určitě odliší produkty na pultech obchodů!

K ochraně se používá laminovací monofilm, který chrání hotové samolepky před otěrem o stěny nádoby nebo o lepící linku při značení produktu a odstraňování ochranné vrstvy.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nedostatek světla v interiéru řeší střešní světlíky

Přirozené denní světlo je vždycky lepší než to umělé. Samozřejmě i z důvodu úspory za energie, ale především proto,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img