novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Firemní přehledyKonec československé legendy. Autobusy Karosa po více než 30 letech nebudou více...

Konec československé legendy. Autobusy Karosa po více než 30 letech nebudou více jezdit

„Hranaté Karosy byly ikonickým československým autobusem. Při pohledu na něj si nejeden obyvatel Bratislavy vzpomene na zážitek, který za ta léta při cestě v Karosu zažil. Doba však pokročila a my v dopravním podniku děláme vše pro to, aby byla cesta v našich prostředcích co nejkomfortnější. Inovace vozového parku přináší do Bratislavy novou éru MHD, tedy klimatizovaných nízkopodlažních vozů s moderními technologiemi. Na jedné straně mi budou Karosy chybět, ale na druhé straně se těším z omlazování a zkvalitňování naší flotily vozidel,“ konstatoval předseda Představenstva DPB Martin Rybanský.

Dopravní podnik přiblížil, že ulice hlavního města brázdily tzv. krátké a kloubové autobusy Karosa. „Zatímco krátké modely byly zprovozněny již v roce 1981 a cestující vozili do roku 2011, delší kloubové se zařadily do provozu o deset let později a Bratislavčankám i Bratislavčanům sloužily rekordních 30 let. Právě kloubní Karosa B 741 loni v listopadu uzavřela dohromady 40 let trvající éru autobusů s hranatými čely v DPB. Zároveň tím dojely poslední bratislavské vysokopodlažní autobusy,“ ozřejmil mluvčí.

Doplnil, že krátké městské autobusy Karosa B 731 v krémově červeném nátěru se zařadily na linky již v říjnu 1982. Vybaveny byly podle jeho slov automatickými převodovkami určenými k provozu ve městě. Prvních 50 autobusů mělo dokonce zatmavená okna a jezdilo na expresních linkách, přičemž druhých 50 kusů o rok později už směřovalo na celodenní služby MHD. Ozřejmil, že kloubové plynofikované Karosy B 741 díky opravám, modernizaci a údržbě vydržely v ulicích Bratislavy až do listopadu 2021.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper