novinky

Magnetické separátory pro sypké směsi

Redakce doporučuje

Jsme odborníky na výrobu separátorů, které odstraní feromagnetické nečistoty ze sypkých materiálů. Díky mnohaletým zkušenostem a stovkám vyrobených separátorů jsme schopni vám sestrojit magnetický separátor v té nejvyšší možné kvalitě, který je schopný zachytit feromagnetické nečistoty o velikosti od 1 mikrometru. Takto výkonné čištění je zajištěno extrémně vysokou indukcí až 18 700 G!

Než se pustíte do nákupu, je třeba si uvědomit řadu proměnných, které vás nasměrují tím správným směrem při výběru toho nejvhodnějšího magnetického separátoru pro sypké směsi.

Parametry, které je třeba vzít v úvahu:

 • Separovaný materiál (jeho složení, frakce, abrazivita, vlhkost, prostupnost atd.)
 • Přibližné množství a velikosti feromagnetických nečistot
 • Způsob přepravy materiálu (potrubím, dopravníkem, volným pádem), tlak v potrubí, možnost přerušení toku materiálu atd.

Pokud víte, že se nacházíte ve výrobě, kde se bude vyskytovat pouze menší množství feromagnetických nečistot, možná pro vás bude nejlepším řešením separátor s manuálním čištěním, skříňový roštový separátor nebo magnetická lucerna.

Jestli ale naopak jste ve výrobním procesu, který produkuje velké množství nečistot, anebo vyžaduje perfektní čistotu výsledného materiálu, tak pro vás bude nejlepším východiskem využít separátor s automatickým čištěním, např. samočisticí magnetickou desku nad dopravníkem, automatický roštový magnetický separátor nebo magnetický buben.

Příklad separátoru s ručním čištěním

Magnetický separátor s výsuvnými rošty pro ruční čistění

Srdcem této technologie umístěné uvnitř skříně jsou výsuvné magnetické rošty. Skříňka, která obsahuje separační mechanizmus, se nainstaluje do potrubního systému, pokud možno ve svislé poloze, aby mohlo dojít ke snadnému přesunu sypaného materiálu. Magnetické rošty detekují a přitáhnou feromagnetické nečistoty, které nasypaná směs obsahuje.

Tento typ magnetického separátoru se umisťuje ihned na začátek nebo do středu výrobního procesu, pokud je našim cílem ochránit výrobní technologii. Nakonec výrobního procesu separátor naistaluje v případě, že našim cílem je získat maximálně čistý finální produkt. 

Čištění magnetického separátoru s výsuvnými rošty je velmi jednoduché, a to zejména díky speciálním čistícím přípravkům, které zvyšují životnost magnetických jader a zároveň nabízí komfort a bezpečnost při manipulaci s rošty.

Jak na to:

 • rošt s jádry se upevní do držáku
 • po odjištění se jádra vytáhnou z roštu
 • samostatné jádra, vytažené z roštu se uloží do samostatné přihrádky, kde jsou kryty před poškozením a znečištěním a současně jsou tak zabezpečeny z hlediska úrazu
 • prázdný rošt je pak bez magnetického pole a Fe nečistoty z něho volně opadnou do odpadní schránky
 • Zbytkové nečistoty lze snadno setřít štětcem

Příklad separátoru s automatickým čistěním

Oboustranný magnetický separátor pro suché směsi

Oboustranný magnetický separátor pro suché směsi s automatickým čištěním je ideální do provozů, kde je potřeba vyčistit i ty nejmenší možné nečistoty, a to do velikosti 5 mm.

Magnetický separátor jsme schopni vyrobit v několika rozměrech a jednotlivé části, jako například vstupní otvor, přizpůsobit požadavkům zákazníka. Tento typ separátoru nabízí maximální míru spolehlivosti, kterou mu zajišťuje promyšlený labyrint magnetických tyčí ve dvou řadách.

Separátory s magnetickým čištěním jsou ideální do provozů, kde není žádoucí, aby byl provoz přerušován.

Jak to funguje:

 • Nasypaný materiál prochází přes středovou část separátoru.
 • V rámci automatického čištění se nerezové krycí trubice přesunou do boční výsypky, zde dochází k odmagnetování nachytaných feromagnetických kovů, které odpadnou.
 • Magnetická jádra zůstávají po celou dobu ve středové části, díky tomu může být separátor použit v nepřetržitém provozu.
 • Separaci je možné provádět i při výpadku elektrického proudu či stlačeného vzduchu.
 • V jakých časových intervalech bude k čištění docházet, si může zákazník nastavit sám, dle výrobních požadavků.
 • Zákazník si jednoduše vybere časové intervaly na přehledném barevném displeji s dotykovou obrazovkou v rozmezí 1 – 90 minut.
- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nedostatek světla v interiéru řeší střešní světlíky

Přirozené denní světlo je vždycky lepší než to umělé. Samozřejmě i z důvodu úspory za energie, ale především proto,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img