Přirozené denní světlo je vždycky lepší než to umělé. Samozřejmě i z důvodu úspory za energie, ale především proto, že na přirozeném světlu jsou závislé naše cirkadiální rytmy. Právě z toho důvodu bychom se měli snažit si do interiéru pustit co nejvíce světla, a nejen prostřednictvím oken.
Někdy není použití oken možné, třeba když se jedná o místnost uprostřed obrovské budovy, nebo plocha okna prostě nestačí. V takovém případě přichází na řadu střešní světlík. Své opodstatnění mají i u některých rodinných domů, nicméně především se využívají na pracovištích. Přísun denního světla zaměstnancům dodá energii a bude se jim lépe pracovat.
Různé typy střešních světlíků
Střešní světlík je třeba vybrat s ohledem na to, co přesně potřebujete. Asi nejpoužívanější je v továrnách, průmyslových halách i obchodních domech sedlový světlík. Používá se již odnepaměti, má vždy dvě strany. Pultové střešní světlíky jsou určené k instalaci na ploché či skloněné střechy, hodí se i do domácností a kanceláří. Stejné využití mají obloukové světlíky. Pak máme ještě shedové střešní světlíky, které prostor prosvětlí opravdu pořádně. Mají průsvitnou část, jež se umisťuje na sever, a neprůsvitnou, která jde na jih, aby chránila před přímým slunečním zářením.
Světlík musí být kvalitní
Jaké nevýhody skýtá nekvalitně provedený střešní světlík? Především jím uniká teplo, což vás ve výsledku stojí peníze za vytápění. Také světlíkem může zatékat. Máte na střeše něco takového? Výrobce světlíků, společnost R3stav, se postará o rekonstrukci. Poradí si s komerční i soukromou budovou, najde pro vás vhodné řešení. Jejich léty osvědčený systém je certifikovaný a flexibilní. Světlíky vyrábí z polykarbonátu a hliníku vždy tak, aby vám perfektně sedly. Spojte se s nimi a nechte si instalovat moderní střešní světlíky.