novinky

Rusům náš závod nenecháme, vzkázal finský výrobce pneumatik a rozhodl se v zemi setrvat

Redakce doporučuje

Finský výrobce pneumatik Nokian Tyres oznámil, že bude v Rusku pokračovat ve výrobě. Oznámil to v době, kdy mnohé společnosti ruský trh na protest proti invazi Ruska na Ukrajinu opouštějí.

Finská společnost však uvedla, že je pro ni důležité, aby si nad závodem udržela kontrolu. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

„Chceme zajistit, aby provoz ruského závodu zůstal pod kontrolou Nokian Tyres iv budoucnu,“ uvedla firma. Jak dodala, tak může zabránit případnému využití závodu pro vojenské účely.

V pondělí (21. 3.) klesly akcie finské firmy až o 13 %, když finský deník Helsingin Sanomat a další finská média informovaly, že Nokian Tyres měla údajně v informaci pro analytiky uvést, že plánuje získat na ruském trhu podíly firem, které tento trh v důsledku invaze na Ukrajinu opouštějí nebo na něm omezují aktivity. V prvním případě jde o firmy jako Michelin, Continental a Bridgestone, druhý případ se týká společnosti Pirelli.

Vedení Nokian Tyres však tyto informace popřelo a uvedlo, že důvody setrvání na ruském trhu jsou jiné. Jak řekl pro Helsingin Sanomat ředitel společnosti Jukka Moisio, firma nechce, aby její závod „skončil v nesprávných rukou“. Jde zejména o to, aby Rusové nemohli využívat závod na výrobu pneumatik pro vojenskou techniku. „Podle nás je lepší, pokud bude závod pod naší kontrolou než pod kontrolou někoho jiného,“ uvedl Moisio.

Nokian Tyres zároveň informovala, že bude usilovat co nejdříve zvýšit výrobní kapacitu svých závodů ve Finsku a USA. Kromě toho dodala, že v budoucnu se pneumatiky určené pro skandinávské země budou vyrábět ve Finsku a pneumatiky určené pro trh Severní Ameriky buď ve Finsku, nebo v USA.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nedostatek světla v interiéru řeší střešní světlíky

Přirozené denní světlo je vždycky lepší než to umělé. Samozřejmě i z důvodu úspory za energie, ale především proto,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img