novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ByznysSkončil další alternativní dodavatel plynu

Skončil další alternativní dodavatel plynu

Alternativní dodavatel plynu, martinská společnost A.En. Slovensko, ztratil způsobilost k dodávání plynu a jeho 751 odběrných míst převzal od středy jako dodavatel poslední instance Slovenský plynárenský průmysl (SPP). Informoval o tom mluvčí SZP – distribuce Milan Vanga.

SZP bude dodavatelem plynu pro zákazníky A.En. nejvýše tři měsíce. „Tříměsíční lhůta poskytuje dotyčným zákazníkům dostatek času na uzavření smlouvy o dodávce zemního plynu s dodavatelem podle jejich svobodného výběru. V případě, že odběratel ve stanovené lhůtě neuzavře smlouvu o dodávce s žádným dodavatelem, dodávka plynu do jeho odběrného místa bude ukončena,“ upřesnil Vanga.

SZP – distribuce upozornila, že dotčení odběratelé plynu jsou povinni uhradit cenu za dodávku plynu společnosti Slovenský plynárenský průmysl. s., jako dodavateli poslední instance.

A.En. je další společností, která nezvládla tlak aktuálně vysokých nákupních cen plynu a musela trh opustit. Koncem ledna ukončily dodávky plynu společnosti Greenlogy a Twinlogy a ještě loni se stáhl z trhu také největší alternativní dodavatel energií, společnost Slovakia Energy.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper