novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Firemní přehledySkupina MOL ohlásila novou akvizici, lídra v oblasti recyklace plastů v Maďarsku

Skupina MOL ohlásila novou akvizici, lídra v oblasti recyklace plastů v Maďarsku

Skupina MOL koupila společnost ReMat Zrt., přední maďarskou společnost zabývající se recyklací plastů, která využívá komunální a průmyslový odpad k výrobě regranulátu

Skupina MOL ohlásila koupi společnosti na recyklaci plastů ReMat Zrt. s výrobními závody v Tiszaújvárosi a Rakamaze v Maďarsku a logistickým centrem v Bratislavě. ReMat je přední maďarskou společností recyklující plasty s roční zpracovatelskou kapacitou 25 000 tun a téměř 200 zaměstnanci. Nákup společnosti ReMat zapadá do portfolia Skupiny MOL a je v souladu s cílem Skupiny stát se klíčovým hráčem v nízkouhlíkové oběhové ekonomice ve střední a východní Evropě.

Společnost ReMat je lídrem maďarského trhu v oblasti recyklace plastů s využitím plastového odpadu z komunálních a průmyslových zdrojů. Její portfolio zahrnuje široký výběr polyethylenového a polypropylenového regranalátu a jiných specifických produktů. Společnost ReMat disponuje automatickým selekčním systémem, čistícími a regranulačními zařízeními od předních výrobců, které dokáží zpracovat až 25 000 tun odpadu ročně. Díky této akvizici bude Skupina MOL schopna vyvíjet prvnímateriály a recyklované produkty na míru, a uspokojit tak rostoucí poptávku zákazníků po opakovaně použitelných materiálech.

Skupina MOL představila v únoru loňského roku svou Strategii „Shape Tomorrow“ 2030+, která je plně v souladu se strategií udržitelnosti. Na naplňování jejích cílů se už začalo pracovat. Jedním z jejích hlavních pilířů je začlenění modelu oběhového hospodářství do výroby ve Skupině MOL, přičemž společnost vynaloží během následujících pěti let 1 miliardu USD na projekty zaměřené na oběhové hospodářství a ekologické projekty. Začlenění a využívání odpadu je klíčovým prvkem jejího udržitelného přístupu, píše se v tiskové zprávě společnosti.

Výroba v bratislavském Volkswagenu zastane na celý příští týden
„Plast potřebujeme pro náš každodenní život. Je to dobrý materiál, nelíbí se nám však nezpracovaný plastový odpad, který znečišťuje planetu. Skupina MOL začala investovat do oběhového hospodářství, protože všichni chceme žít v kvalitnějším životním prostředí ak tomu potřebujeme více recyklovaných produktů. Kromě toho roste také zájem našich zákazníků o recyklované materiály, takže dobrá věc se zde potýká s dobrými obchodními příležitostmi. Proto jsme v posledních letech začali budovat silné portfolio v oblasti recyklace a pokračujeme dále: pro čisté nulové hospodářství musíme čerpat ze všech druhů odpadu, a to mnohem rozumnějším způsobem, než to děláme dnes. Naším cílem je stát se klíčovým hráčem nízkouhlíkového oběhového hospodářství ve střední a východní Evropě a tato akvizice je významným krokem k tomuto přitažlivému cíli,“ vyjádřil se Gabriel Szabó, výkonný viceprezident pro Downstream Skupiny MOL.

„Od našeho založení jsme ušli dlouhou cestu a jsme neuvěřitelně hrdí na to, že jsme v Maďarsku průkopníky v oblasti recyklace plastů. Během uplynulých dvou desetiletí jsme investovali do nejmodernějších zařízení a neustále rozšiřovali naše zpracovatelské kapacity, abychom byli schopni podpořit závazky Maďarska vůči Evropské unii v oblasti recyklace plastů. Spojení se Skupinou MOL jsme přijali s nadšením a těšíme se na další růst tohoto atraktivního odvětví,“ říká László Olasz, ředitel společnosti ReMat.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper