novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyTapety se vracejí do módy. V čem tkví jejich kouzlo?

Tapety se vracejí do módy. V čem tkví jejich kouzlo?

V minulosti bývaly tapety součástí takřka každé domácnosti. Často však působily velmi fádně, navíc se ani příliš nedalo spoléhat na jejich kvalitu, klasické papírové tapety se brzy poškodily, odřely, potažmo sloupaly. Proto na ně řada lidí hlavně od devadesátých let, kdy se objevily nové možnosti v rámci zařízení bytových jednotek a místností v rodinných domech, zanevřela. Dnes se však opět dostávají na výsluní.

Žádané druhy tapet

Jedním z důvodů, proč jsou tapety znovu v kurzu, je výrazné zvýšení jejich kvality. Vyrábějí se totiž z moderních materiálů. Prim dnes hrají takzvané vliesové modely, jejichž struktura je tvořena odolnou netkanou textilií. Alternativu pak představují vinylové tapety, u nichž pro změnu oceníte zejména nižší pořizovací cenu a snazší nanášení na stěny.

Skvělé řešení do nového bydlení pro mladé lidi

Velké plus, pokud jde o moderní tapety, spočívá v jejich atraktivním vzhledu. Ve specializovaných obchodech jsou dnes k dostání tapety v takřka nepřeberném množství barevných kombinací. Nechybí ani modely, které vyobrazují krajinu, faunu a floru. Mladá generace pak často volí tapety v extravagantním stylu.

Elegantní doplněk, který obohatí malované stěny

Je pravdou, že tapety v současnosti nedominují. V domácnostech se zpravidla využívají spíše jako určitý doplněk, takže je v interiérech nejčastěji najdete třeba jen na jedné zdi v obývacím pokoji, ložnici, případně dalších vhodných místnostech. Pryč jsou doby, kdy majitelé nemovitostí tapety skutečně lepili doslova po celém bytě. Zmíněné vliesové varianty jsou ideální namísto obrazů a dalších bytových doplňků. Dokážou prosvítit interiéry, které pak působí svěžeji a prostorněji.

Lepení zvládne každý

Možná se obáváte toho, že je instalace tapet na zdi vaší domácnosti příliš složitá. V tomto ohledu nemusíte mít přehnané obavy. Na vybraných webech najdete dobře popsané kroky, jak postupovat při lepení tapet a ošetření stěn. Jste-li alespoň trochu šikovní, pak pro vás lepení tapet bude hračkou, možná dokonce i zábavou.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper