novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Firemní přehledyVýroba v Volkswagenu zastane na celý příští týden

Výroba v Volkswagenu zastane na celý příští týden

Výroba v bratislavské automobilce Volkswagen Slovakia bude v důsledku chybějících dílců opět stát. Jak pro agenturu SITA uvedla mluvčí Lucia Kovarovič Makayová, linky továrny nepůjdou od pondělí 4. do pátku 8. dubna.

Zuzana Čaputová na návštěvě Volkswagenu
Důvodem je celosvětový nedostatek polovodičů v kombinaci s výpadkem dodávek některých dílů v souvislosti s děním na Ukrajině. \“Tento čas bude využit k tomu, aby byl logisticky doplněn dodavatelský řetězec a abychom dosáhli v následujících týdnech větší stabilitu v oblasti zásobování díly,\“ dodala k situaci mluvčí.

Odborné týmy z Volkswagen Slovakia ve spolupráci s koncernem podle ní denně analyzují a vyhodnocují globální situaci v zásobování dílci, aby redukovaly výpadky výroby, respektive zajistily produkci. „Přes jejich úsilí dojde příští týden k nutnému dočasnému přerušení výroby. Cílem Volkswagen Slovakia je dodávat zákazníkům vozidla v co nejkratším možném čase. V následujících týdnech bude produkce přizpůsobována v závislosti na situaci v zásobování díly s důrazem na flexibilní řízení výrobního plánu a logistických procesů,“ zhodnotila.

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roce 1991 jako společnost se stovkou zaměstnanců v areálu bývalých Bratislavských automobilových závodů. Německá automobilka u nás během třiceti let investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila více než 6 milionů vozů. Kromě aut vyrábí na Slovensku převodovky, komponenty pro převodovky a podvozky, jakož i zařízení používaná při výrobě vozidel.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper