novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ByznysZaložení evropské společnosti

Založení evropské společnosti

Založení evropské společnosti je velmi výhodné. Umožňuje podnikatelům obchodovat v rámci celé Evropské unie. Využijí je především malé společnosti, které tak mohou lépe obchodovat mezi sebou.

Založení evropské společnosti

Evropská společnost je akciová společnost, která je založena podle evropského právního systému. Založení evropské společnosti je fúzí akciových společností, které podléhají předpisům ve členských státech. Společnost může mít sídlo na území členského státu třetí země. Je několik způsobů, jak evropskou společnost založit.

Dalším je založení holdingové společnosti z akciové a společnosti s ručením omezením. Ty se řídí právy různých členských států. Společnosti, které mají dva roky dceřinou společnost, která se řídí také právy členských států.

Jde to také založením dceřiné společnosti, kde je úpis akcií podle Smlouvy o založení Evropského společenství. Ty se řídí právem členských států nebo mají dceřinou společnost, která se tímto právem řídí. Jsou to právnické osoby, jejichž činnost je pro Evropské společenství lukrativní.

Založení evropské společnosti lze také dosáhnout transformací akciové společnosti, která má sídlo a správní ústředí v členském státu nebo dceřinou společnost, která má sídlo na území členského státu, alespoň dva roky.

Podmínky založení

Společnost musí mít základní kapitál 120 000 euro a více. V Česku musí být základní kapitál v českých korunách. Ten se rozdělí do určitého množství akcií.

Společnost se vlastně mění na akciovou společnost a tím pádem je možné takto společnost převést, ale jedině za podmínek, že uplynuly více než dva roky od zápisu do Obchodního rejstříku. Musí mít schváleny první dvě roční uzávěrky.

Výhody

Výhody evropské společnosti spočívají především v tom, že podnikatelé z členských států Evropské Unie mohou obchodovat v rámci Evropy. Výhodná je také spolupráce s dalšími podnikateli z jiných členských států. Evropské společnosti slouží k tomu, aby byly sjednoceny právní úpravy akciových společností.

Výhodný je také volný pohyb kapitálu na celém evropském trhu. Je dobré mít stejné podmínky pro obchodování přes celou Evropskou unii. To je hlavní myšlenka Evropské společnosti, jakožto akciové společnosti, působící napříč celou Evropskou unií a obchodující spolu navzájem.

Ideálními destinacemi, kde je dobrá jurisdikce, nenáročná administrativa a blízkost zákazníků jako například Holandsko, Estonsko, Maďarsko a Kypr. Tyto země nabízejí společnostem velmi výhodné podmínky a podnikatelské prostředí, které je konkurenceschopné.

Daňový režim má mnoho výhod. Skvělou výhodou je možnost změnit sídlo společnosti, bez její likvidace. Můžete se tak přesouvat po členských státech. Společnosti stačí se zapsat jen v jednom státě a její status bude uznán i v jiných členských státech.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper